Nasi Ludzie

Wszyscy gramy do jednej bramki i pomagamy sobie, mając wspólny cel.

Ewa Wernerowicz

Prezes
Naszym celem w Soolny jest kwestionowanie utartych schematów na rynku finansowym. Jeżeli coś funkcjonuje od lat, to nie oznacza, że jest najlepsze dla klienta. Może tylko że czeka na odważny zespół, który to zmieni? To zrobiliśmy na rynku pożyczek krótkoterminowych, który można podzielić na erę przed Vivusem i po. A co było kluczowe? Zespół. Jestem przekonana, że do wielkich rzeczy może doprowadzić tylko zgrany zespół i autentyczne przywództwo. Czyli takie, gdzie nasi współpracownicy wiedzą co robimy, dlaczego i jaka jest autentyczna motywacja. Nasze wartości musimy mieć w sercu i w każdej, nawet krótkiej, rozmowie. Mojej z pracownikiem, pracownika z klientem. A nie tylko wypisane na ścianach.

Katarzyna Kujawa-Lipińska

Dyrektor zespołu Operacji
Pion Operacji to krwioobieg organizacji. Jego kluczowe zespoły to: weryfikacja tożsamości, obsługa klienta, windykacja, back office, płatności oraz wsparcie systemowe i procesowe. I choć różni je zakres zadań, to łączy silna koncentracja wokół klienta. To od zawsze było najważniejsze dla mnie, jako szefa operacji. Razem z zespołem dążymy do efektywności naszych procesów i ciągle je doskonalimy, sięgając po nowoczesne rozwiązania, np. robotyzację. A wszystko to dlatego, żeby zarówno nasi klienci, jak i pracownicy czuli, że są zaopiekowani i że jesteśmy tutaj dla nich. Zgodnie z zasadą „First who, then what” dla mnie osobiście najważniejsze jest to, gdzie i z kim pracuję. Staram się cały czas rozwijać, uczyć się nowych rzeczy i wspieram w tym swoich pracowników. A tak po ludzku, to lubię, to co robię i lubię ludzi, z którymi pracuję. W Soonly nie ma nudy i cały czas się coś dzieje. A to jest najlepsza motywacja.

Anna Panek

dyrektor zespołów hr i administracji
Moim celem w Soonly jest zbudowowanie kultury organizacji, w której firma dba o potrzeby pracowników i ich wszechstronny rozwój, a dzięki temu oni są w stanie zadbać o realne potrzeby firmy i budować z sukcesem biznes. Priorytetem dla mnie jest zapewnienie pracownikom wynagrodzenia adekwatnego do kompetencji, zaspokajającego potrzeby jego i jego rodziny, dzięki czemu pracownicy mogą szczerze zaangażować się w swoje zadania i stanowią realną wartość dla firmy. Mój tytuł Head of People wyraża moją wiarę w to, że pracownicy to ludzie, a nie zasoby. Moją rolą i rolą HR jest dbanie o ludzi i budowanie biznesu poprzez właściwe rozwijanie i zarządzanie naszymi pracownikami. W skrócie – w HR ważne jest H – Human, a nie R. Jesteśmy firmą w 100% polską. W Polsce kultura organizacyjna, wartości, mentalność ludzi czy uwarunkowania rynkowe są inne niż np. w USA czy krajach zachodnich – dlatego nie jestem zwolenniczką ślepego kopiowania rozwiązań HR zachodnich korporacji. Dlaczego jestem w Soonly? Jako HRówka, czyli Człowiek od Ludzi, mam tu realny wpływ na strategię biznesową, wiem, że pracownicy są najważniejszym jego filarem i nie mogłabym sobie wyobrazić lepszego miejsca na tworzenie HRu dla ludzi. W Soonly HR to nie napis na drzwiach, to dział, który tak jak każdy inny w firmie pracuje na wspólny sukces.

Piotr Mazan

Dyrektor zespołu Marketingu
Dział Marketingu w Soonly odpowiada za pozyskiwanie klientów i generowanie przychodów. Od wielu lat z sukcesem udaje nam się realizować ten cel, ponieważ w naszej pracy kierujemy się potrzebami naszych Klientów. Tylko szeroko używane, dostępne i przystępne produkty mogą zapewnić sukces w branży finansowej. W Marketingu sami tworzymy i wdrażamy strategię marketingową dla Soonly. Łączymy szeroki zakres odpowiedzialności, obok multi-kanałowej sprzedaży i komunikacji zajmujemy się nadzorowaniem zmian produktowych, planowaniem rozwoju biznesu oraz analizami i modelowaniem danych, Mamy również przestrzeń na rozwijanie nowych projektów. Jesteśmy małym, zgranym zespołem o zróżnicowanych kompetencjach, dzięki czemu wszyscy mamy realny wpływ na kształt i realizację wizji biznesu, jaki wspólnie tworzymy. Praca w Soonly nad realizacją naszych własnych pomysłów daje nam bardzo dużo satysfakcji.

Ewelina Makowska

Dyrektor zespołu Prawnego
Prawo to nie tylko zbiory przepisów uporządkowane w ustawy czy kodeksy. Prawo to fundamenty, na których ja i mój zespół budujemy przyszłość organizacji, w której pracujemy. Rolą moją i całego zespołu prawnego jest odpowiadanie każdego dnia na potrzeby biznesu. Kiedy widzimy wyzwania prawne wspólnie z kolegami i koleżankami z innych departamentów szukamy najlepszych rozwiązań. Nie mówimy „tak nie można, wymyślcie inaczej i wróćcie”. Zamiast tego stawiamy na dialog, tłumaczymy ramy prawne i razem szukamy rozwiązań bezpiecznych dla klienta i dla firmy. U nas nie ma czasu na nudę, każdy projekt daje mi z jednej strony możliwość rozwoju, ale także szansę wykazania się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Zawsze chciałam stworzyć departament prawny, w którym pasja, praca zespołowa, uczciwość oraz kreatywność będą stanowiły najważniejsze wartości, nieskromnie przyznaję, że ja i moi prawnicy zrealizowaliśmy moje zawodowe marzenie.

Robert Szcześniewski

Dyrektor zespołów Finansów i Ryzyka
Od zawsze czułem silną potrzebę rozumienia liczb i zależności między nimi. To znacznie ułatwia wyciąganie wniosków dla konkretnych potrzeb biznesowych i przewidywanie przyszłych skutków dzisiejszych decyzji. Priorytetem dla mnie i mojego zespołu jest możliwie najpełniejsze zrozumienie otoczenia biznesowego i podejmowanie decyzji z uwzględnieniem nie tylko kosztów bieżących, ale również długoterminowych zysków – chodzi o to, żeby oprócz pierwszego planu, dostrzegać również dalsze tło. Mój zespół wykorzystując swoje analityczne oblicze wspiera biznes poprzez analizy liczbowe, a także planowanie i kontrolę wyników. Dziś jako Szef Ryzyka i Finansów mam potrzebę dzielenia się wiedzą nie tylko w ramach swoich zespołów, ale też z tymi, którzy na co dzień nie mają z analityką nic wspólnego np. działem HR czy Prawnym.

Tomasz Michałek-Czerepak

dyrektor zespołu IT
Dobra współpraca między IT a biznesem jest dla mnie priorytetem i właśnie tak w Soonly pracujemy. Wzajemnie się rozumiemy i uzupełniamy. Cechuje nas prawdziwa, szczera komunikacja, gdzie najlepsze i najbardziej efektywne rozwiązania biorą górę. Jesteśmy kreatywni, stawiamy na nowoczesne rozwiązania i technologie. Chcemy być technologicznym liderem na rynku finansowym.