Nasi Ludzie

Wszyscy gramy do jednej bramki i pomagamy sobie, mając wspólny cel.

Robert Szcześniewski

PREZES, ZARZĄCAJĄCY PIONEM Finansów i Ryzyka
Bycie prezesem Soonly, spółki, która od lat jest innowatorem na rynku finansowym to zarówno wyzwanie, jak i ogromna satysfakcja. Od zawsze czułem silną potrzebę rozumienia liczb i zależności między nimi, by na ich podstawie wyciągać wnioski dla konkretnych potrzeb biznesowych i przewidywać przyszłe skutki dzisiejszych decyzji, ale to rola lidera daje mi największe spełnienie zawodowe.  Team pracowników, którym mam przyjemność zarządzać to niezwykle kreatywny, zmotywowany i efektywny zespół, który przeprowadził naszą spółkę już przez wiele wyzwań i trudnych sytuacji, ale ciągle szuka nowych obszarów do rozwoju. Priorytetem dla mnie i mojego zespołu jest możliwie najpełniejsze zrozumienie otoczenia biznesowego i podejmowanie decyzji z uwzględnieniem nie tylko kosztów bieżących, ale również długoterminowych zysków – chodzi o to, żeby oprócz pierwszego planu, dostrzegać również dalsze tło, bo tylko dzięki temu można budować długookresową przewagę konkurencyjną. I najważniejsze: działamy RAZEM: bez silosów, niepotrzebnych murów, ograniczeń, w zgodzie z nasza kulturą organizacyjną, maksymalnie skupieni na wspólnym celu, mając świadomość, że każde - nawet najmniejsze - zadanie ma znaczenie dla wyniku końcowego.

Ewelina Makowska

Dyrektor zespołu Prawnego, WICEPREZES ZARZĄDU
Prawo to nie tylko zbiory przepisów uporządkowane w ustawy czy kodeksy. Prawo to fundamenty, na których ja i mój zespół budujemy przyszłość organizacji, w której pracujemy. Rolą moją i całego zespołu prawnego jest odpowiadanie każdego dnia na potrzeby biznesu. Kiedy widzimy wyzwania prawne wspólnie z kolegami i koleżankami z innych departamentów szukamy najlepszych rozwiązań. Nie mówimy „tak nie można, wymyślcie inaczej i wróćcie”. Zamiast tego stawiamy na dialog, tłumaczymy ramy prawne i razem szukamy rozwiązań bezpiecznych dla klienta i dla firmy. U nas nie ma czasu na nudę, każdy projekt daje mi z jednej strony możliwość rozwoju, ale także szansę wykazania się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Zawsze chciałam stworzyć departament prawny, w którym pasja, praca zespołowa, uczciwość oraz kreatywność będą stanowiły najważniejsze wartości, nieskromnie przyznaję, że ja i moi prawnicy zrealizowaliśmy moje zawodowe marzenie.

Piotr Mazan

Dyrektor zespołu Marketingu, WICEPREZES ZARZĄDU
Dział Marketingu w Soonly odpowiada za pozyskiwanie klientów i generowanie przychodów. Od wielu lat z sukcesem udaje nam się realizować ten cel, ponieważ w naszej pracy kierujemy się potrzebami naszych Klientów. Tylko szeroko używane, dostępne i przystępne produkty mogą zapewnić sukces w branży finansowej. W Marketingu sami tworzymy i wdrażamy strategię marketingową dla Soonly. Łączymy szeroki zakres odpowiedzialności, obok multi-kanałowej sprzedaży i komunikacji zajmujemy się nadzorowaniem zmian produktowych, planowaniem rozwoju biznesu oraz analizami i modelowaniem danych, Mamy również przestrzeń na rozwijanie nowych projektów. Jesteśmy małym, zgranym zespołem o zróżnicowanych kompetencjach, dzięki czemu wszyscy mamy realny wpływ na kształt i realizację wizji biznesu, jaki wspólnie tworzymy. Praca w Soonly nad realizacją naszych własnych pomysłów daje nam bardzo dużo satysfakcji.

Anna Panek

dyrektor zespołów hr i administracji, CZŁONEK ZARZĄDU
Moim celem w Soonly jest zbudowowanie kultury organizacji, w której firma dba o potrzeby pracowników i ich wszechstronny rozwój, a dzięki temu oni są w stanie zadbać o realne potrzeby firmy i budować z sukcesem biznes. Priorytetem dla mnie jest zapewnienie pracownikom wynagrodzenia adekwatnego do kompetencji, zaspokajającego potrzeby jego i jego rodziny, dzięki czemu pracownicy mogą szczerze zaangażować się w swoje zadania i stanowią realną wartość dla firmy. Mój tytuł Head of People wyraża moją wiarę w to, że pracownicy to ludzie, a nie zasoby. Moją rolą i rolą HR jest dbanie o ludzi i budowanie biznesu poprzez właściwe rozwijanie i zarządzanie naszymi pracownikami. W skrócie – w HR ważne jest H – Human, a nie R. Jesteśmy firmą w 100% polską. W Polsce kultura organizacyjna, wartości, mentalność ludzi czy uwarunkowania rynkowe są inne niż np. w USA czy krajach zachodnich – dlatego nie jestem zwolenniczką ślepego kopiowania rozwiązań HR zachodnich korporacji. Dlaczego jestem w Soonly? Jako HRówka, czyli Człowiek od Ludzi, mam tu realny wpływ na strategię biznesową, wiem, że pracownicy są najważniejszym jego filarem i nie mogłabym sobie wyobrazić lepszego miejsca na tworzenie HRu dla ludzi. W Soonly HR to nie napis na drzwiach, to dział, który tak jak każdy inny w firmie pracuje na wspólny sukces.

Katarzyna Kujawa-Lipińska

Dyrektor zespołu Operacji, CZŁONEK ZARZĄDU
Pion Operacji to krwioobieg organizacji. Jego kluczowe zespoły to: weryfikacja tożsamości, obsługa klienta, windykacja, back office, płatności oraz wsparcie systemowe i procesowe. I choć różni je zakres zadań, to łączy silna koncentracja wokół klienta. To od zawsze było najważniejsze dla mnie, jako szefa operacji. Razem z zespołem dążymy do efektywności naszych procesów i ciągle je doskonalimy, sięgając po nowoczesne rozwiązania, np. robotyzację. A wszystko to dlatego, żeby zarówno nasi klienci, jak i pracownicy czuli, że są zaopiekowani i że jesteśmy tutaj dla nich. Zgodnie z zasadą „First who, then what” dla mnie osobiście najważniejsze jest to, gdzie i z kim pracuję. Staram się cały czas rozwijać, uczyć się nowych rzeczy i wspieram w tym swoich pracowników. A tak po ludzku, to lubię, to co robię i lubię ludzi, z którymi pracuję. W Soonly nie ma nudy i cały czas się coś dzieje. A to jest najlepsza motywacja.

Tomasz Michałek-Czerepak

dyrektor zespołu IT, członek zarządu
Dobra współpraca między IT a biznesem jest dla mnie priorytetem i właśnie tak w Soonly pracujemy. Wzajemnie się rozumiemy i uzupełniamy. Cechuje nas prawdziwa, szczera komunikacja, gdzie najlepsze i najbardziej efektywne rozwiązania biorą górę. Jesteśmy kreatywni, stawiamy na nowoczesne rozwiązania i technologie. Chcemy być technologicznym liderem na rynku finansowym.